Betón v záhrade

Umiestnenie betónových prvkov v záhrade mnohí považujú v dnešnej dobe za „prežitok“. V záhradách našich starých rodičov panoval a panuje „holý“ betónový povrch dodnes. Veľa ľudí preto nad ním ohrňuje nos, avšak jeho mechanicko-fyzikálne vlastnosti ho predurčujú na používanie aj v súčasnosti. Technológie sa vyvinuli rýchlym tempom dopredu a trh vie ponúknuť betónové výrobky rôznych štruktúr,  tvarov a aj farieb.

Vymývaný betón je vynikajúcim spojením betónu a prírodného riečneho štrku. V našich podmienkach je tento materiál prirodzene sa vyskytujúci a tým pádom aj plynule splývavý s naším geografickým umiestnením.  Pre nás v týchto podmienkach je riečny štrk príjemný a výrobky z vymývaného betónu nám navodzujú atmosféru pokoja záhrad našich predkov, spojený s funkčnosťou modernej technológie.

Kvetináče rôznych tvarov je možné umiestniť na väčšie či menšie priestory. Prirodzený odtok vody podporuje rast koreňového systému rastlín.  Mohutná betónová konštrukcia zabezpečí stabilitu v rôznych zhoršených podmienkach – pri silnom vetri a povrchová úprava nepodlieha slnečnému vplyvu (UV žiareniu).

Text: Ing. Lucia Vulganová (marketing LABETEX)

Kontaktujte nás ešte dnes

Máte otázky? Potrebujete poradiť? Neváhajte a zavolajte nám.